Smo v izjemni družbi.
Brez naših partnerjev projekt Delo na daljavo ne bi bil mogoč. Podjetja, ki v projektu sodelujejo, nesebično delijo najboljše prakse dela na daljavo in s tem omogočajo hitro izmenjavo znanj in izkušenj. Še posebej se zahvaljujemo glavnemu partnerju projekta, podjetju S&T Slovenija, ki problematiko vzpostavljanja varnega dela na daljavo vidi kot izjemno pomembno temo današnjega časa in prihodnosti.
|
Varnost je na prvem mestu.V času epidemije in povečanega dela od doma, so se žal povečale tudi zlorabe, predvsem poskusi ribarjenja oz. t. i. phisinga in socialnega inženiringa. Ker ni neposrednega stika s sodelavci za neko osnovno preverjanje, se hitro zgodi, da zaposleni zaupajo prejeti elektronski pošti, ki je sicer, če bi delali v pisarni, zagotovo ne bi odprli. Zagotovo se je pametno izogniti opciji, da zaposleni delo opravi z domačega računalnika.
Jure Fir, direktor prodaje, S&T Slovenija |
Vzpostavite učinkovito, a tudi varno delo na daljavo
Za učinkovito delo na daljavo in nemoteno komunikacijo med zaposlenimi in navzven je izjemno pomembno, da je oddaljeno delovno okolje čim bolj podobno tistemu, ki smo ga vajeni v pisarni. Pri tem se moramo zavedati, da lahko s slabo premišljenim prenosom komunikacij na spletno platformo, z namenom omogočanja razpoložljivosti aplikacij in dosegljivosti skupnih virov za delo, hitro odpremo vrata spletnemu kriminalu. V izogib temu se pri zagotavljanju dela na daljavo posvetujte s tehnološkimi specialisti in si zagotovite učinkovito delo na daljavo, ki bo zadostovalo vašim potrebam in infrastrukturnim razpoložljivostim na varen način.
Kako pa vi delate na daljavo?Če bi radi predstavili dobre prakse dela na daljavo iz vašega podjetja ali organizacije, nam pišite. Veseli bomo vaših zgodb.
|